O NAS

HISTORIA

Studenci Politechniki Wrocławskiej od zawsze byli jednymi z najzdolniejszych w całej Polsce, a co za tym idzie ich chęć zdobywania wiedzy i doświadczenia jest ponadprzeciętna. W celu zaspokojenia potrzeb młodych konstruktorów i menadżerów w 2009 roku powstał Zespół PWR Racing Team.

W każdym sezonie tworzymy nowy bolid wyścigowy. Na swoim koncie mamy aż dwanaście niepowtarzalnych modeli bolidów spalinowych, z czego każdy kolejny jest w stanie z łatwością pokonać poprzedni. W zeszłym sezonie powstał pierwszy w historii Zespołu bolid elektryczny z systemami jazdy autonomicznej – RT12e. Aktualnie zajmujemy się budową naszej czternastej konstrukcji. Już w sezonie 2016/2017, pokazaliśmy co potrafią Polacy. Jako pierwszy polski zespół zwyciężyliśmy całą edycję zawodów Formula Student Italy. Od tego czasu utrzymujemy się wśród najlepszych zespołów w światowym rankingu i zajmujemy pierwsze miejsce w Polsce i 11 miejsce na świecie w sezonie 2021.

BOLID

BOLID

Bolid RT12e jest przełomowym projektem.

Najnowszy projekt jest odpowiedzią zespołu na wyzwania i trendy branży automotive. Chcemy projektować nowoczesne rozwiązania i być częścią odbywającej się zmiany. Elektryfikacja i stworzenie systemów autonomicznych w bolidzie jest krokiem milowym w rozwoju zespołu.

Pojazd wyposażony został w innowacyjne rozwiązania ze świata motorsportu. Wyróżniają go pełny monocoque, ważący zaledwie 24 kilogramy, autorskie silniki oraz wiązki elektryczne wysokiego i niskiego napięcia. System jazdy autonomicznej pozwala nam na startowanie nie tylko w kategorii elektrycznej, lecz także w kategorii driverless.

pistons
2x47kW

MOC SILNIKÓW

stopwatch
4s

PRZYSPIESZENIE 0-100km/h:

business
270kg

MASS OF RACE CAR

ZESPÓŁ

ZESPÓŁ

 • Hanna Szebesczyk
  Kacper Śliwa
  Wojciech Moranowicz
 • Szymon Kosakowski
  Aleksander Maciątek
  Przemysław Wójcik
 • Maciej Bobak
  Zuzanna Ignaszak
  Igor Wawrzyniak

RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO

Młodzi, ambitni, zaangażowani, odważni. Te słowa opisują studentów Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności członków PWR Racing Team.

Nasz zespół posiada strukturę niczym poważna firma. Na jego czele stoi lider zespołu. To właśnie na nim spoczywa największa odpowiedzialność. Bezpośrednio podlega mu lider techniczny, któremu z kolei podlegają liderzy poszczególnych działów, wyłączając marketing, którego szef jest podporządkowany liderowi zespołu. Dla reszty członków przełożonym jest lider ich działu.

MISJA:

MISJA:

Jako przyszli inżynierowie pragniemy kreować własną rzeczywistość. Co roku budujemy nowy bolid klasy Formula Student, który osiąga znamienite sukcesy. Pozwala nam to na bardzo szybki rozwój. Chcemy, żeby członkowie PWR Racing Team, rozpoczynający karierę zawodową byli odpowiedzialnymi i doświadczonymi osobami, będącymi w stanie sprostać wymaganiom najlepszych firm.

PARTNERZY:

AKTUALNOŚCI